Kurzy pro seniory

img1Myslíte si, že zapomínání ke stáří patří? Přesvědčíme vás, že to tak není! V kurzu zaměřeném zejména na mnemotechniky poznáte metody, jak si zase pamatovat vše, co potřebujete. Součástí kurzu je i kognitivní trénink, jakýsi „jogging“ pro mozek, díky němuž si zdokonalíte i další kognitivní funkce, jako rychlost myšlení či pohotovost reakcí. Buďte opět duševně mladí!

 

Trénování paměti

Kurz je zaměřen na zlepšování paměťových schopností a kognitivních funkcí a představuje prevenci před ztrátou paměti ve stáří. Naučíte se techniky, které Vám pomohou zapamatovat si jakkoli dlouhé řetězce informací – a to dlouhodobě. Další součástí kurzů je mozkový jogging neboli kognitivní trénink, který napomáhá udržení a rozvoji vnímání, orientace, rychlosti a přesnosti reakcí apod. Z kurzu si odnesete také celou řadu tipů pro každodenní život.


Sebeobrana proti manipulaci

V současné době na nás manipulátoři útočí ze všech stran. Setkáváme se s nejrůznějšími podomními obchodníky, další nám volají domů, a ti nejrafinovanější nás zvou na různé zájezdy a kulturní akce, slibují zajímavé zážitky jen když budeme ochotni věnovat „pár minut pozornosti“ jejich obchodní prezentaci.

 

  Tito obchodníci využívají hloubkové poznatky z lidské psychologie a detailní pozorování lidského chování, aby nás přinutili podlehnout a koupit. Největší chybou by bylo domnívat se, že jejich manipulaci podlehnou jen lidé hloupí a nevzdělaní. Není tomu tak. Jelikož se manipulace zakládá na využívání běžných lidských reakcí a emocí, podlehnout může každý.

 

  V kurzu se seznámíte se základními, nejčastěji využívanými typy logických i psychologických manipulací a se způsoby, jak se jim bránit. Dostanete řadu konkrétních reakcí na typické příklady manipulace a naučíte se reagovat spontánně na většinu případů manipulace, s nimiž se můžete setkat. Vše je prakticky procvičeno tak, aby Vás v budoucnu manipulátoři nemohli zaskočit.

ZOBRAZIT DETAIL KURZU

 

Uživatelský účet

Tullius novinky

Rozhovor dvou mensanek o hieroglyfech, rétorice a nových metodách trénování paměti

Odebírání novinek

captcha

Copyright © 2024 Tullius s.r.o. - Všechna práva vyhrazena

Kopírování jakéhokoliv obsahu bez souhlasu autorů je přísně zakázáno.

Vytvořeno ve společnosti For Office IT s.r.o.